Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który również obchodziliśmy w naszej szkole. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę”.

W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana – oczywiście na żółto – informacjami na temat życzliwości, żółtymi balonami z wesołymi minkami oraz transparentami z napisami, np. dobro, miłość, szczerość, szacunek, przyjaźń.

Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia  uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Brawa dla wszystkich uczniów, którzy włączyli się do naszej akcji, którą koordynował Samorząd Uczniowski. Brawa dla dziewcząt, które zaangażowały się w wykonanie buziek i dekoracje.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. 

Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. 

Na podstawie relacji opiekunów SU – D.Ziomka i E.Zając.