Wycieczka na Ślężę klasy 7a

W piątek 5 października, przy sprzyjającej aurze złotej polskiej jesieni, klasa 7a wybrała się na wycieczkę pieszą po masywie Ślęży. Grupa wyruszyła z Przełęczy pod Wieżycą (Sobótka) szlakiem żółtym na Ślężę. Trasa wiodła przez Wieżycę, z krótkim odpoczynkiem pod wieżą widokową. Po dojściu na szczyt Ślęży był czas na podziwianie widoków i odpoczynek.
Po drodze uczniowie zapoznali się z historią góry oraz oglądali starożytne rzeźby kultowe z czasów kultury celtyckiej (przedchrześcijańskie) – Mnich, Panna z Rybą, Niedźwiedź, Niedźwiedź II (na szczycie). Zejście ze Ślęży odbyło się żółtym szlakiem do Przełęczy Tąpadła.
Pogoda i nastroje dopisały podczas tego 10 km spaceru.
Opiekunami grupy było dwóch nauczycieli: Grzegorz Łojowski (wychowawca) oraz Miłosz Szostek (były wychowawca).