Dzień Patrona Szkoły

Dnia 09 X 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły gen. Władysława  Sikorskiego. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy 5C i7B.

Zanim rozpoczęto apel, uczniowie przed szkołą odśpiewali hymn państwowy z pocztem sztandarowym, wciągnięto na maszt flagę i złożono pod pomnikiem generała – wiązankę kwiatów.Po części wstępnej uczniowie przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dalsza część poświęcona temu wybitnemu mężowi stanu.

Była to żywa lekcji historii, w rolach głównych z p. nauczycielką i uczniami w klasie, którzy odpowiadali na pytania dotyczące biografii, zasług dla narodu polskiego tego wybitnego polityka, patrioty i dowódcy XXI wieku.

Dziewczynki śpiewając piosenki o tematyce wojennej, które wplotły się w scenariusz tej imprezy zaprezentowały również swoje umiejętności muzyczne. Dekoracja z nowym banerem  naszej szkoły i patronem oddawały – patriotyczny charakter tej uroczystości. Apel został przygotowany przez nauczycieli  wf : Dariusza Ziomka i Grzegorza Obodiaka.

Na podstawie relacji – DZ.