Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Jan Paweł II powiedział:

“Ziemio Polska, Ziemio trudna bądź pozdrowiona!” – My też cię pozdrawiamy i cieszymy się, że cię mamy.

W dniu 8 listopada 2018r. społeczność uczniowska i pracownicy Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Henrykowie spotkali się na patriotycznej uroczystości poświęconej 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W historycznej scenerii, w podniosłym klimacie uczniowie klas 4b, 4c, 5a, 5b, 7a, 7b oraz szkolny zespół wokalny przypomnieli fakty z dziejów Polski z okresu rozbiorów wzbogacone recytacją wspaniałych utworów poetyckich o naszej Ojczyźnie oraz przepięknymi pieśniami, w tym “Rotą”. 
Uroczystość została zwieńczona odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu szkolnego. – Serce rośnie, gdy patrzy się na pokolenie najmłodszych Polaków godnie śpiewających “Mazurek Dąbrowskiego” w pełnej wersji. Ten dzień stał się prawdziwą, głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny.

Ranga uroczystości została podkreślona przygotowaniem się uczniów poprzez wykonanie kotylionów, przyniesienie biało – czerwonych chorągiewek. 
Uczniowie, udając się na akademię, mogli zapoznać się z prezentacjami o polskiej literaturze, sztuce, modzie oraz poznać postacie historyczne z okresu Polski pod zaborami.

Uroczysta akademia z okazji Jubileuszu 100 – lecia Niepodległości Polski została przygotwana przez zespół nauczycieli: Elżbietę Płonkę – Cichowską, Grzegorza Łojowskiego, Magdalenę Masłowską – Wójtowicz, Agnieszką Banaś, Urszulę Knychas, Monikę Regner, Agnieszkę Bombę, Jacka Chwedeczkę.