Jasełka w szkole

W piątek (21.12), ostatni dzień przed przerwą świąteczną, odbyły się nasze szkolne Jasełka. Przygotowania do nich trwały od kilku tygodni. Uczniowie uczyli się ról, kompletowali z pomocą rodziców stroje, wychowawczynie klas 2a, 2b, 3 a oraz pani M. Sobecka przygotowywały dekoracje. Dwa tygodnie prób było mocno wyczerpujące. A kiedy przyszedł ten dzień…
Tradycyjnie była mowa o wigilijnym stole, zwyczajach. Była też szopka, Maryja i Józef, trzej królowie, aniołowie i pasterze. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, słuchaliśmy kolęd granych na skrzypcach w wykonaniu A.Manackiej i M. Obodiak, na organach grał M. Szuszkiewicz. Pięknym wokalnym wykonaniem kolęd uraczyły widzów M.Jaszczyszyn i W. Bieńka oraz A.Dudek z zespołem.
 Uczniowie występujący w przedstawieniu oraz dyrektor U. Kłopocka złożyli życzenia świąteczne publiczności złożonej ze społeczności szkolnej i rodziców.