Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. W Szkole Podstawowej w Henrykowie dzień ten obchodziliśmy w poniedziałek 17 września (15 wypadł bowiem w sobotę).

Historia powstania Dnia Kropki:

W 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał opowieść „The Dot”. Opowiada ona historię dziewczynki, która dzięki małej kropce i wsparciu nauczycieli, uwierzyła w siebie i odważyła się tworzyć. Ta historia stała się inspiracją do świętowania, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty. Tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.

W naszej szkole także świętujemy ten dzień. Z tej okazji, ustrojeni w kropki symbolizujące ukryte zdolności, stworzyliśmy dzisiaj (ze wszystkimi uczniami) wielką, wspólną KROPKĘ.

[ngg src=”galleries” ids=”3″ display=”basic_slideshow”]