Akcja „Sprzątanie Świata”

Akcja „Sprzątanie świata” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Tradycyjnie, jak co roku, do akcji włączyła się Szkoła Podstawowa w Henrykowie. Kulminacyjnym punktem programu był przemarsz  młodzieży szkolnej (w piątek 21.9) po ulicach Henrykowa z plakatami promującymi Akcję.

[ngg src=”galleries” ids=”4″ display=”basic_slideshow”]